Podzim na vinohradu

13. října 2010 v 20:27
východ slunce na vinohradu
Opět jsem se po čase dostal k fotografování. Čekal mě víkend na Pálavě. Přesněji ve vinařských vesnicích Pavlov a Dolní Věstonice. A byl to víkend více než podařený. Skvělá parta, slunečné počasí a burčák. Prostě pohoda.

Nejdříve jsme v sobotu dopoledne prochodili sklepní uličky v Pavlově, ale žádná sláva to nebyla. Vše zavřené a když už jsme se přece jen někde dostali do sklepa, tak nebyl burčák. Ještě že se nás ujal p.Očenášek z vinařství Reisten. Pověděl nám něco málo zajímavého a poučného o jejich vinařství a vínech a dal nám ochutnat pár vzorků z jejich produkce. Jeětě teď se mi sbíhají sliny, když si vzpomenu na jejich famózní Pinot blanc p.s. z řady Maidenburg z viniční tratě Boží muka. K této viniční trati se ještě dostanu.
Dívčí hrady
Od Reistena jsme došli do prodejny Réva Rakvice. Tady jsme si "natankovali" burčák a hurá směr Dolní Věstonice. Tento podzimní víkend s flaškou burčáku v podpaží se stal už poměrně velkou tradicí. Hrozny na vinohradech chytaly poslední sluneční paprsky, listí na révě začalo žloutnout a tak opravdu bylo co fotit.
Dívčí hrady
V neděli ráno jsem vstal v 6hod a vydal se fotografovat východ Slunce na vinohrad. Bylo docela chladno a ruce jsem měl trochu zmrzlé. Ale samozřejmě to stálo za to. V půl 7 se na východě začala červenat obloha a okolo sedmé začalo nesměle vylézat Slunce.
východ slunce
Vinohrady hrály všema barvama. Od červené až po žlutou. Došel jsem na viniční trať Boží muka. Přesně na tu kde se narodil Pinot blanc od Reistenu a mnoho dalších skvělých vín. Byl odtud krásný výhled na vycházející Slunce nad Novomlýnskými nádržemi i na další proslulou viniční trať Sahara. Všude bylo božské ticho, jen tu a tam se ozvalo vzduchové dělo proti špačkům. Začali se probouzet ptáci a taky hlídači hroznů, kteří ve svých škodovkách 120 prosedí celý den na vinohradu. Musí ohlídat svou úrodu, protože právě teď jsou sladké hrozny velké lákadlo pro špačky a nenechavé turisty.
vínečko bílé
ráno na vinohradu
Pálava tedy opět nezklamala. Jaro s hlaváčky a podzim s burčákem jsou zde zřejmě nejhezčí. Když je hezký víkend, jako tento, nikdy se mi odtud nechce. Těším se na další setkání se zdejšími vinohrady, vínem a květenou.
Dívčí hrady (foceno z Božích muk)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Zdeněk | Web | 27. října 2010 v 22:16 | Reagovat

Petře tohle je něco jiného, než ty fotky před tím. Najednou to má úžasný obsah, vystihuje to atmosféru a oslovuje to. I přes drobné technické nedostatky, jsou to výborné fotky! Jsi na dobré cestě.

2 honza honza | 6. listopadu 2010 v 0:06 | Reagovat

fakt pekny

3 Šakal Šakal | E-mail | Web | 19. června 2012 v 14:40 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama